You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Zetor

Zetor

Zetor (oficiálně od 1. ledna 2007 Zetor Tractors a. s.) je značka traktorů, ochranná známka a jejich český výrobce sídlící v Brně-Líšni. Od 29. června 2002 je jediným akcionářem slovenský HTC Investments a. s. Podnik vyrábí zemědělské traktory. V současnosti má Zetor ve svém portfoliu 8 modelových řad s výkonem od 15 do 171 koní.

Zetor vznikl po 2. světové válce jako součást Zbrojovky Brno. Název Zetor, pozdější značku, jíž tehdy státní podnik začal označovat svoje traktory, vytvořil člen ekonomického oddělení Rostislav Sapák na jaře roku 1946, vznikl spojením především Zet (hláskované písmeno „Z“ z názvu Zbrojovky) a koncovky -or ze slova traktor (nebo z názvu ZEmědělský trakTOR), i dalších kryptonymů.

Zetor je první výrobce na světě, který u traktorů vyvinul a zavedl výrobu bezpečnostní kabiny.

V zahraničí je Zetor zastoupen sedmi dceřinými společnostmi (afilacemi) v Severní Americe, ve Velké Británii, Francii, Německu, Polsku, Slovensku a Indii. V roce 2015 směřovalo na zahraniční trhy 86 % celkové produkce Zetor Tractors, a. s. Kromě tradičních zahraničních trhů, jako je Polsko, Slovensko nebo Německo, patřila mezi nejvýznamnější odbytiště traktorů značky Zetor Velká Británie, Francie, Irsko či Litva.

Čelní nakladač ALO řada ZC

Čelních nakladače ALO řady ZC jsou vhodné i pro váš kompaktní traktor. Nová řada čelních nakladačů ZC nabízí vysokou zvedací sílu, funkčnost a množství nových technických detailů...

Čerpadla hydrauliky

Čerpadlo hydrauliky s pojistným ventilem (URI)...

Mikina fleece Zetor černá dl. zip

Celopropínací mikina z fleece, kvalitní zpracování. Rukávy ukončeny lemem do gumy, spodní okraj rovný se stahovací šňůrkou. Na předním díle 2 kapsy na zip. Kvalitní výšivka Zetor...

Zetor Crystal HD 170 Zetor Crystal HD 170

Zetor CRYSTAL představuje nejvýkonnější a nejlépe vybavený traktor v portfoliu značky ZETOR. Šestiválcový motor s výkonem až 171 koní jej předurčuje k práci na středních a velkých farmách, k využití v rostlnné výrobě, k agregaci s různými zemědělsk..

Zetor Forterra CL 100 Zetor Forterra CL 100

Traktory řady FORTERRA vynikají svou robusností a silou. V řadě FORTERRA najdete hned 3 varianty: model Forterra CL je vybaven čtyřválcovým motorem s výkonem v rozsahu od 96 do 136 koní a základní převodovkou 24/18. Forterra HSX získala oproti zá..

Zetor Proxima CL 80 Zetor Proxima CL 80

Univerzální, spolehlivé, robustní. Takové jsou traktory PROXIMA, které patří k nejoblíbenějším modelům značky ZETOR. Stroje splňují náročné požadavky zákazníků pro práci v zemědělství, lesnictví a v komunálních službách.  Jednoduchá robustní konstr..

Zetor Proxima GP 100, bez AD BLUE Zetor Proxima GP 100, bez AD BLUE

Zetor Proxima GP 100, bez AD BLUE Hlavní výhody provedení GP Málo elektroniky - více pohodlí, prostřední výbavová řada, která zachovává mechaničnost traktoru, ale umožňuje vyšší komfort jízdy zvl. v dopravě – převodovka je vybavena násobičem...

1 403 000,00Kč

Zetor Proxima HS 100 T2, bez AD Blue Zetor Proxima HS 100 T2, bez AD Blue

Zetor Proxima HS 100 T2, bez AD Blue Jendoduchá konstrukce v kombinaci s dobrou výbavou. Robustní motor Zetor 4,2 l, výkon 100 k, mechanicky řízená vstřikovací souprava bez common railu (vstřikovače za třetinu než u CR). 4 st. převodovka x 3 st..

1 487 000,00Kč

Zetor Proxima HS 120 Zetor Proxima HS 120

Zetor Proxima HS 120 - hlavní výhody: Univerzální, spolehlivý, robustní, provedení BEZ Ad Blue "Celotuzemský" traktor ( hlavní uzly - brněnská výroba - jednodušší servis, levnější náhradní díly). Motor Zetor, mechanické vstřikování bez common ..

Zetor Proxima HS 120 EHR T2, bez AD BLUE Zetor Proxima HS 120 EHR T2, bez AD BLUE
Nové!

Zetor Proxima HS 120 EHR T2, bez AD BLUE Jendoduchá konstrukce v kombinaci s dobrou výbavou. Robustní motor Zetor 4,2 l, výkon 117 HP, mechanicky řízená vstřikovací souprava bez common railu (vstřikovače za třetinu než u CR). 4 st. převodovka x ..

1 583 000,00Kč

Zetor Proxima HS 90 T2, bez AD BLUE Zetor Proxima HS 90 T2, bez AD BLUE
Nové!

Zetor Proxima HS 90 T2, bez AD BLUE   To nejlepší ze Zetoru! Jednoduchá konstrukce v kombinaci s dobrou výbavou. Robustní motor Zetor 4,2 l, výkon 87 k, mechanicky řízená vstřikovací souprava bez common railu (vstřikovače za třetinu než u CR)..

1 427 000,00Kč

Bunda fleece Zetor červená

Bunda fleece Zetor, odepínací rukáv, barva červená - kvalitní česká výroba...