You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Čelní nakladače

Čelní nakladače

Souhlasíme se  rčením, že traktor bez nakladače je jako slon bez chobotu – samotným traktorem nelze vykonávat jakékoliv práce, důležité je to před nebo za strojem. A čelní nakladač spolu s desítkami možných pracovních nářadí výrazně zvyšuje užitné vlastnosti traktoru.

Rám nakladače navíc zvyšuje tuhost těla traktoru. I když zákazník neuvažuje o využívání nakladače, vždy mu doporučíme použít alespoň rám nakladače v případě používání předního tříbodového závěsu, při použití v lese nebo pro agregaci s příkopovým ramenem. Všechny nakladače svým zákazníkům odborně namontujeme a budeme servisovat. Každý prospekt čelního nakladače uvádí hodnoty jeho maximální nosnosti, nevěřte jim. Nejsou chybné, ale uvádí hodnoty, kterých může dosáhnout samotný nakladač – prostá fyzika: do pístnic o daném průměru přivedeme olej o daném tlaku, z toho se vypočítá nosnost. Ale důležitější je agregace traktoru s nakladačem – zde je nutno brát v úvahu i další údaje: maximální zatížení pneumatik, přední nápravy, atd.

Pokud se vezmou v úvahu všechny tyto limity, dostaneme hodnoty zcela jiné: například pro kategorii Zetoru Proxima je maximální hmotnost břemene 400 kg – devadesát procent uživatelů toto povolené zatížení překračuje. Vždy doporučujeme použití zadního protizávaží – například při jeho hmotnosti 1 000 kg tak se zvýší bezpečná hmotnost břemene na dvojnásobek ! Protizávaží může být různé: balastní kovové nebo betonové, upravená „trafačka“ vylitá betonem, transportní korba, agregovaný stroj – cokoliv, co zatíží zadní most a odlehčí přední části traktoru.

Rozšířené hledání